Czy prędkość podstawowa w ofercie ZBY-NET to prędkość maksymalna?

 

Nie, absolutnie to nie jest prędkość maksymalna. Pasmo podstawowe w łączu bezprzewodowym to taki sztuczny twór, który nam umożliwia lepsze zarządzenia przepustowością docelową do Klienta, a Klientowi pozwala na osiąganie przepustowości znacząco większych od podobnych ofert firm konkurencyjnych. Absolutnie nie jest to prędkość maksymalna, co więcej – w codziennym korzystaniu ze stron internetowych prędkość otwierania stron jest co najmniej 6-krotnie większa! Co to oznacza w praktyce?

Dla Abonamentu STANDARD pasmo podstawowe wynosi 356kbps, a więc strony www otwierają się z minimalną przepustowością 6 x 356kbps, czyli 2 Mbps, a pliki p2p przesyłane są z minimalną przepustowością 356kbps. Poza godzinami szczytu te prędkości są dodatkowo bezpłatnie mnożone, czyli np. od 23:00 x2 (2 Mbps x 2, czyli 4 Mbps), p2p 2x356, czyli 712kbps itd.

Dzięki temu w praktyce Abonament STANDARD w godzinach szczytu ma przepustowość co najmniej 2 Mbps, a w godzinach porannych (do 8:00) może mieć przepustowość nawet 13-17Mbps.